3 خرداد , 1403

مجله زومـفا

دنیا منتظرت نمیمونه

جدیدترین تکنولوژی ارتباطی

جدیدترین تکنولوژی ارتباطی

جدیدترین تکنولوژی ارتباطی

جدیدترین تکنولوژی ارتباطی

انسان‌ها از گذشته تا به الان به دنبال برقراری ارتباط با یکدیگر بودند تا بتواند افکار و عقاید خود را به اشتراک بگذارند همچنین می‌توان گفت که برقراری ارتباط با یکدیگر از پایه و اساس تشکیل حکومت‌ها و تمدن‌ها است.

اگر که به گذشته نگاه کنید مشاهده می‌کنید که امکانات برقراری ارتباط بروزرسانی و تکامل پیدا کرده است و امروزه‌  در دنیای ما که به عصر ارتباطات معروف است ابزار ارتباطات به سرعت در حال پیشرفت است در اینجا می‌خواهیم جدیدترین تکنولوژی ارتباطی را معرفی کنیم.

با زومفا همراه باشید…

 

ویژگی تکنولوژی‌های جدید

ابزار ارتباطی‌های مدرن متشکل از چند تکنولوژی  ابزارارتباط برای تعداد مخاطب‌های بالا ، انفورماتیک و ارتباطات دور می‌باشد. این تکنولوژی‌ها به افراد کمک می‌کند تا در پردازش، ذخیره سازی و ارتباط با یکدیگر در هر شرایطی را به آسانی انجام شود.

 

تعاملی:

یکی از اشکالات ارتباط در گذشته یک طرفه بودن آن است و مخاطب امکان اظهار نظر درباره اطلاعات دریافت کننده نداشت.

امروزه با ابزار‌های جدید در هر دو طرف امکان تعامل وجود دارد و مخاطب می‌تواند مشارکت فعال داشته باشد و از حالت منفعل بودن خارج می‌شود.

 

عدم هماهنگی در زمان و مکان:

در گذشته افراد برای ارتباط با یکدیگر نیاز به زمان و مکان مشخصی داشتند اما با روی کار آمدن تکنولوژی‌های جدید افراد ازادی عمل دارند و برای ارتباط با دیگر افراد محدود به زمان و مکان نیستند

 

اطلاع رسانی در ظرفیت بالا:

یکی از مهمترین ویژگی‌های تکنولوژی‌های امروزی قادرند که اطلاعات با حجم زیادی را برای دیگران با سرعت بالا ارسال کنند.

 

تکنولوژی‌های نوین 

امروزه‌ تکنولوژی‌ تمام زندگی ما را در بر گرفته است و در هر جایی از زندگی خود می‌توانید ابزار‌های تکنولوژی‌ را احساس کنید.

قصد داریم در اینجا به جدیدترین تکنولوژی ارتباطی در دنیا بپردازیم که ممکن است در آینده بسیار در مورد این ابزار‌ها برخورد داشته باشید.

 

بلاک چین:

اگر بخواهیم که بلاک چین را در یک جمله توصیف کنیم، بلاکچین ثبت دیجیتالی معاملات تجاری است، تکنولوژی‌ تحولات زیادی در دنیای تجارت به وجود آورده است.

گرچه امروزه‌ بیشتر برای ثبت ارز‌های دیجیتال مانند بیت کویین مورد استفاده قرار می‌گیرد اما کاربرد‌های بیشتری دارد.

از طرف دیگر بلاکچین به خاطر زنجیره‌ای بودن داده‌ها بسیار ایمن است و کسی قادر به کنترل آن نخواهد بود.

 

رایانش ابری :

با استفاده از این تکنولوژی می‌توان داده و اطلاعات خود را با استفاده از اينترنت ذخیره سازی کنید و در هر مکانی که نیاز به آن داشتید اطلاعات را بازیابی کنید.

با کمک رایانش ابری تجزیه و تحلیل داده‌ها بسیار آسان می‌شود و برای کسب و کار‌های آنلاین یک انتخاب عالی است که باعث بهبود روابط همکاری و کاهش در هزینه‌ها می‌شود.

 

هوش مصنوعی:

ممکن است امروزه‌ این کلمه را بسیار شنیده باشید زیرا در دنیای امروزی بسیار شهرت پیدا کرده است.

هوش مصنوعی به نوعی شبیه‌ هوش سازی انسان برای ماشین و ابزار آلات است. همانطور که می‌دانید ربات‌ها بسیار باهوش‌تر از گذشته شده‌اند به نوعی که در برخی از عمل‌های جراحی ربات‌ها نقش موثری دارند و بدون شک در آینده نزدیک جایگاه‌های بالاتری پیدا خواهند کرد.

 

اینترنت اشیا :

یکی از محبوب‌ترین و جدید‌ترين تکنولوژی ارتباطی اینترنت اشیا یا ioT است که با استفاده از این تکنولوژی می‌توان اشیا را از راه دور کنترل کرد.

جالب است بدانید که در آینده این تکنولوژی بسیار پیشرفت می‌کند و دخالت انسان را در انجام کار‌ها کاهش می‌دهد.

 

مزایا و معایب 

با گذر زمان و زیاد شدن تکنولوژی با اینکه زندگی برای ما آسان‌تر خواهد شد اما بدون شک معایبی را هم خواهد داشت که بهتر است از همین حالا تا جایی که امکان دارد سعی بر کنترل آن داشته باشیم و طرز صحیح استفاده را به نسل بعد بیاموزیم.

مزایا

 • افزایش کیفیت زندگی
 • درمان بیماری‌های ناشناخته
 • سرعت عمل در کارها
 • ارتباط بهتر
 • افزایش سرگرمی
 • بهتر شدن یادگیری و تحصیلات

 

معایب

 • هزینه بالا
 • وابستگی شدید
 • رشد بیکاری
 • کاهش ارتباطات‌ حضوری
 • کاهش بینایی
 • کم شدن خواب افراد
 • بی تحرکی در زندگی

 

تاثیرات تکنولوژی بر زندگی انسان: 

بدون شک زندگی با وجود این همه تکنولوژی که همچنان در حال پیشرفت است تاثیراتی بر زندگی انسان خواهد داشت.

بخش مهم این ماجرا این است نباید با وجود تکنولوژی سبک زندگی خود را تغییر دهیم بلکه هدف از ساختن تکنولوژی‌ها سهولت زدگی و خودکارسازی ابزارو وسایل است.

همچنین تکنولوژی‌ها برای ارتباط بیشتر انسان‌ها ساخته می‌شود و نباید این تکنولوژی‌ها به برعکس شدن آن منجر شود.

 

دیگر تکنولوژی‌های جدید 

همه ما از مشتاق فناوری‌های جدید هستیم و به خوبی از آن‌ها استقبال می‌کنیم حتی تکنولوژی‌های جدید انتخاب خوبی برای گرفتن هدیه برای عزیزان است در ادامه مطلب شما را با جدیدترین تکنولوژی‌های ارتباطی آشنا خواهیم کرد.

 

دوچرخه‌های برقی:

از ویژیگی‌های منحصر به فرد این دوچرخه‌ها می‌توان به تاشو بودن آن اشاره کرد و همچنین یک انتخاب عالی برای کاهش آلودگی هوا می‌باشد.

گوشی‌های تاشو :

این گوشی‌ها تمام ویژیگی‌های گوشی‌های آخرین مدل را دارند علاوه بر آن ضد آب نیز هستند و می‌توانید از قابلیت تاشو بودن آن در تماشا کردن فیلم استفاده کنید.

پهپاد بدون سرنشین:

ممکن است با پهپاد‌های بدون سرنشین آشنا شده باشید این پهپاد‌ها با سرعت ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کنند و اکثرا برای فیلمبرداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

دوربین مراقبت از حیوانات خانگی:

این دوربین‌ها امکان این را دارند که زمانی که شما از خانه خارج می‌شود از راه دور بتوانید حرکات حیوان خانگی خود را زیر نظر داشته باشید.

البته این دوربین‌ها دو طرفه می‌باشد و می‌توانید با حیوان خود ارتباط برقرار کنید و در صورت لزوم با صدای خود او را آرام کنید.

همچنین می‌توانيد ۱۰۰ نوع خوراکی در آن نگهداری کنید و از راه دور بتوانید پرتاب کنید تا سرگرمی برای حیوان خانگی خود ایجاد کنید.

 

کلام پایانی 

روند پیشرفت تکنولوژی‌ها همین‌طور ادامه خواهد داشت تا زمانی که بتوانند ژن انسان‌ها را ترکیب کنند و انسانی با ژن برتر بسازند که از هر نوع بیماری در امان باشد و حتی بتوانند کار‌هایی انجام دهد که انسان‌های امروزی قادر به انجام آن نباشند.

البته به گفته برخی از صاحب نظران پیشرفت این نوع از تکنولوژی‌ها می‌تواند بسیار مخرب باشد به طوری از کنترل انسان خارج می‌شود.

 

0
ثبت کامنت برای این مقاله...x