3 خرداد , 1403

مجله زومـفا

دنیا منتظرت نمیمونه

باند مناسب سالن زیبایی

باند مناسب سالن زیبایی

اگر در مسیر تجهیز یک سالن زیبایی هستید! دست نگه دارید! چیزایی هست که نمیدونید و اگه اونارو بدونید تصمیم بهتری و کامل تری میگیرید برای آینده سالن زیبایی خودتون، پس این مقاله رو با دقت مطالعه کنید تا ما بهتون بگیم که سالن زیبایی چه باندی لازم داره؟ و چه تجهیزاتی میتونه به کار بگیره…

اول از همه شما باید مشخص کنید که کارایی که لازم دارید چیه؟ اگه نمیدونید من براتون اینجا مثال میزنم…

 

آیا به پیج کردن (صدا زدن پشت میکروفن) در محیط سالن زیبایی احتیاج دارید؟

اگر بله – پس باید به همراه سیستم صوتی یک میکروفن پیجینگ (رومیزی) تهیه کنید. البته میتونید میکروفن بیسیم یا هدمیک (روی گوش) هم به جای رومیزی تهیه کنید که بستگی به کارایی و نیاز خودتون داره.

خیلی از سالن های زیبایی به دلیل مساحت یا طبقاتی که دارند، نیاز دارند گاهی اوقات مشتریان یا همکاران را از طریق یک میکروفن صدا بزنند. در این جور شرایط باید در کنار سیستم صوتی از میکروفن ها هم برای انتقال صدا به اسپیکر ها استفاده کنید.

اگر در بحث آموزش هم فعالیت دارید می توانید در محیط کلاس آموزشی خود از میکروفن هدمیک (که روی گوش سوار می شود) استفاده کنید.

 

آیا روی دیوار ها امکان نصب اسپیکر دکوراتیو را ندارید؟

اگر امکان نصب اسپیکر دکوراتیو را ندارید (اسپیکرهایی که روی دیوار نصب می‌شوند) می‌توانید به جای آنها از اسپیکرهای سقفی استفاده کنید.

تفاوت این دو در محل نصب آنهاست، که درون سقف های کاذب یا کناف کاری شده از اسپیکرهای سقفی استفاده می‌کنیم و از اسپیکرهای دیواری یا دکوراتیو روی دیوار استفاده می کنیم.

از نظر کیفیتی می‌توان گفت که اسپیکرهای دکوراتیو به مراتب کیفیت و Base بهتری دارند که دلیل مشخصی دارد چون دارای باکس و فضای ووفر آزادتری هستند.

 

آیا فقط به یک اسپیکر ایستاده روی زمین احتیاج دارید؟

اگر تمایل دارید هزینه های خود را کاهش دهید و فقط یک اسپیکر ایستاده را روی زمین قرار دهید می‌توانید از باند اکتیو بلوتوث دار استفاده کنید. این دست باندها صدای با کیفیت و قدرتمندی را تولید می‌کنند اما روی زمین قرار میگیرند. البته می توان از پایه باند استفاده کرد یا روی دیوار هم آن را نصب کرد اما باید بدانید که پشت این باند ولوم های کنترل کننده وجود دارد که باید به آنها برای مدیریت باند دسترسی داشته باشید.

 

آیا به کنترل جداگانه هر اسپیکر احتیاج دارید؟

برای مثال اگر مایل باشید که اسپیکر های داخل یک اتاق را در زمان هایی قطع کنید، یا ولوم آنها را کم و زیاد کنید. بنابراین باید از آمپلی فایری (سیستم کنترل) استفاده کنید که دارای قابلیت زون بندی باشد. با این قابلیت شما برای هر چند اسپیکر یک زون تعیین می‌کنید که ولوم جداگانه داشته باشند. یعنی با چرخش یک ولوم سه اسپیکر داخل اتاق همزمان صدای آنها کم یا زیاد می‌شود.

این قابلیت زون بندی یکی از مهمترین قابلیت ها در اجرای سیستم صوتی سالن های زیبایی می باشد.

 

یک پکیج کامل سیستم صوتی برای سالن های زیبایی شامل چه مواردی می‌شود؟

یک پکیج کامل سیستم صوتی برای سالن زیبایی شامل موارد زیر می شود.

  1. اسپیکر ها (شامل اسپیکرهای سقفی یا دکوراتیو) به تعداد لازم در محیط
  2. آمپلی فایر (یک دستگاه مرکزی می باشد که تمامی اسپیکرها به آن متصل می شود.)
  3. میکروفن جهت پیج کردن یا صحبت کردن در محیط
  4. کابل اسپیکر (به مقدار لازم برای کابل کشی از اسپیکرها به آمپلی فایر)

مشاورین و کارشناسان صداباما با توجه به محیط و مساحت و تعداد اتاق های شما، می توانند بهترین راهنمایی را در زمینه تجهیزات صوتی سالن زیبایی به شما بکنند. کافیست با شماره های ما تماس بگیرید تا همکاران من شما را کامل و با حوصله راهنمایی کنند.

 

نصب سیستم صوتی چقدر زمان می برد؟

عموماً نصب سیستم صوتی حداکثر یک روز زمان می‌برد. البته بستگی به تعداد اسپیکر و محیط هم دارد و در فضاهای کوچک قطعاً این زمان به کمتر از دو ساعت می‌رسد.

 

 

مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان در این زمینه کافیست با شماره 09202420979 تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. صداباما از صفر تا صد پروژه در کنار شماست و خروجی نهایی را در کمترین زمان به شما تحویل می‌دهد. در هر رنجی هزینه خواستید کنید حتماً قبلش از مشاورین ما استفاده کنید.

 

منبع مقاله: لینک

0
ثبت کامنت برای این مقاله...x